Altunizade Şub: +90 216 505 18 40-42
Ümraniye Şub: +90 216 505 30 44

Estetik Diş Hekimliği

Porselen lamina uygulamaları

Dişlerdeki renklenmeler,dişler arası boşluklar ve şekil bozukluklarını düzelten için özellikle ön bölge dişlerde uygulanılan çok ince ışık geçirgen bu nedenle de doğal diş renk ve görüntüsünü en iyi taklit edebilen yaprak porselen de denilen protez uygulamalarıdır.dişlerden minimum kayıp ile estetikte maksimum sonuç elde edilir. Dijital diş hekimliğinin gelişmesi ile birlikte kişinin yüz ve karakterine en uygun dişler yapılabilmektedir.

Kompozit laminalar

Dolgu yapımında kullanılan kompozit malzemelerle özellikle ön bölge dişlerindeki estetik kayıpların çoğu kez tek seansta bitirilebildiği uygulamalardır. Porselen laminalara göre daha çabuk yapılabiliyor olmakla beraber parlatılması sınırlı tutuculuğu nispeten zayıf olduğu için,renk değişimi riski vardır.daha ekonomik ve daha hızlı bir estetik uygulamadır.

Donding uygulamaları

Dişlerdeki eksiklik kırık ve boşlukların minimum aşındırmayla estetik bir şekilde tamamlanması işlemidir.

Porselen dolgular

Uygulama bölgesine konulacak olan dolgu ağız dışında porselen materyalden yapılarak dişe uygun adhezivlerle yapıştırılır.

Kompozit dolgular

Dişlerdeki çürük eksiklik ve boşlukların diş rengi dolgularla tedavi edilmesi işlemidir.Tek seansta gerçekleştirilebilir.

Bir cevap yazın

WhatsApp Hattı
Özlem Ateş Canlı Destek
Whatsapp üzerinden iletişime geçmek için aşağıdaki linke tıklayın!