Altunizade Şub: +90 216 505 18 40-42
Ümraniye Şub: +90 216 505 30 44

Kollajen Aşısı

Kollajen Aşısı tip I atellokollajen , kozmetik tıbbın ve yaşlanma karşıtı tedavilerin temel taşı olan tip 3 kollajen oluşturan fibroblast üretimini uyarır. Bu dolgu maddesi güvenlidir ve yan etkilere neden olmaz aynı zamanda mükemmel sonuçlar verir.

Tıbbı cihaz sınıf tip III dür. Linerase kollajen bağ dokusu restorasyonu için cilt altında en uygun koşulları oluşturur. Dermal biorevitelizasyonda yardımcı bir madde olarak gösterilir ve dermisin bağ dokusunun yenilenmesine yardım ederek kollajenin fizyolojik neoformasyonu için en uygun koşulları yaratır. Vucut ve yüzün fotoyaşlanmasını engellemek için kullanılır. Sihirli dolgu tek kullanımlıktır intradermal infiltrasyon yoluyla uygulanır. Yeni bir doku dolgusu olarak neo endojen kollojen üretmek için fibroblastların uyarılması yoluyla hyalurinik asit üretiminide tetiklediği için bu ismi almaktadır.

İnsan derisinde hakim olan kollajen formunun(%80) kollajen tipI –fibröz cilt desteği- ve kolajen tip III(yaklaşık %20) dür. Kollajen sayesinde cilt esnek sağlam ve pürüzsüzdür. Ne yazıkki 25 yaşın üzerindeki kişiler her yıl bu değerli maddenin %1.5 Kadarını kaybeder ve böylece ilk kırışıklıklar oluşmaya başlar.

Estetik tıp bu fenomenlere karşı kollajen aşısı ile eksiği yerine koymayı ve eksiklikten oluşan etkileri ortadan kaldırmayı hedefler. Kollajen aşısı uzman doktorlar tarafından kullanılan ve cildi yeniden yapılandıran ve böylece elastikiyeti ve parlaklığı geri getiren biyoaktif enjekte edilebilir bir formülasyondur. İlk yaşlanma belirtilerine karşı mücadelede bir atılım olarak nitelendirilebilir.

Kollajen aşısı nedir?

Kollajen kaybıyla mücadelenin en iyi yolu eksiklikelri gidermek ve kaybın etkilerini ortadan kaldırmaktır. Cildiniz elastikiyetini kaybettiğini mi hissediyorsunuz? birkaç yıl önceki kadar sorunsuz ve güçlü değil mi ? artık bunlar için endişeye gerek yok . Estetik alanında uzun zamandır beklenen buluşlar keşfedildi. Estetik dermatoloji linerase kollajen aşısı ile dokuların yeniden yapılandırılmasında yeni fırsatlar yarattı. Sihirli dolgu doktor tarafından uygulanan özel tıbbi bir prosedürdür. Terapi cildi yeniden canlandırır,yeniden yapılandırır ve böylece eski elastikiyetini ve parlaklığını yeniden kazanır.

Bu terapi kimlere yapılır?

Mevcut yaşlanma sürecini durdurmak için 25 yaşından sonra proflaktik olarak kullanılabilir. Yüz boyun ,eller ve vücudun diğer cilt bölgelerini onarır ve yeniler her şeyden önemlisi cildin doğal güzelliğini geri kazandırır. Linerase sihirlidolgu ı aynı zamanda strech izlerini azaltmak ,atrofik skarların tedavisi ve diş eti tedavisindede güvenle kullanılabilir.

Kullanım amaçları nedir?

  • Tüm yüz ve vucutta biyorevitalizasyon desteği
  • Dermis ve bağ dokusunun yenilenmesi
  • Cildin elastikiyetinin artırılması
  • Cilt yaşlanmasının belirtisi kırışıklıkların azaltılması
  • Atrofik ve strech izlerinin tedavisi

Kimlere uygulanamaz?

Emzirme ,hamilelik,otoimmün hastalıklar,şeker hastalığı,keloid oluşma eğilimi,aktif cerrahi alan enfeksiyonu,kanser,aynı seansta lazer tedavileri,derin kimyasal peelingile birlikteliği önerilmez. Bu prosedürler 14 günlük periodda arada uygulanabilir.

Tedavi nasıl uygulanır?

Kollajen dolgusu sıvı bir formda ince ve kısa bir mezoterapi iğnesi ile doktor tarafından temizlenmiş cilt üzerine 1-3 cm aralıklarla intradermal uygulanır. Uygulamadan sonra hastanın cildi hafif bir masaja tabi tutulur. Toplam tedavi doktorun tavsiyesine ve cildin durumuna göre 2-4 seansdan oluşur. İlk sonuçlar 7-14 gün sonra görülebilir. Tedavinin tam etkisini elde etmek için 2 hafta aralıklarla 4 seans tercih edilir. Bu süreçten sonra cildin yoğunluğu ve elastikiyetinde görünür farklılıklar oluşur. Sonuç 12-18 aya kadar tadını çıkarabileceğiniz daha genç bir görünüm olucaktır

Nasıl çalışır

İlk etkiler 7 gün sonra cilt renginin parlaklığın ve irritasyonun hafiflemesi ile ortaya çıkar tedavi süresince gelişmeye devam eder. Tedavinin tam etkisi (cilt gerginliği ,cildin yoğunluğu,gevşek cildin kalınlaşması ve ince çizgilerin dolması) terapinin tamamlanmasından sonraki 4 hafta içinde elde edilir. Etkisi yaklaşık 12 ay sürer ardından her çeyrek te bir sihirli aşı uygulanması önerilen tedavi protokolüdür.

Minimal invazivdir iyileşme süresi gerektirmez. İşlem çok hassas hastalarda yapılmadan önce uygun anestezik krem lokal olarak uygulanır. Ancak ürün anestezik madde içerdiğinden standart bir uygula değildir. Enjeksiyon yerlerindeki kızarıklık yanma şişme kaşınma vehassasiyet oluşabilir. Bu semptomların hiçbiri tıbbi müdahele gerektirmez, işlemden birkaç dakika sonra ya da 3-7 gün sonra kendiliğinden kaybolurlar.

Bir cevap yazın

WhatsApp Hattı
Özlem Ateş Canlı Destek
Whatsapp üzerinden iletişime geçmek için aşağıdaki linke tıklayın!