Altunizade Şub: +90 216 505 18 40-42
Ümraniye Şub: +90 216 505 30 44

Nd:Yag Lazer

Nd:YAG ile lazer epilasyon nedir?

Nd:YAG lazer 1064 nm. dalgaboyunda, lazer epilasyonda, damar ve leke tedavisinde kullanılan bir lazerdir.

Nd:YAG lazer ile lazer epilasyonun özellikleri nelerdir?

Nd:YAG lazer renkli tüylerin köklerini yakarak kalıcı kıl kaybı yapar. Nd:YAG lazer renge çok duyarlı olmadığından koyu ten rengine sahip olanlar ve bronz teni olanlarda epilasyonda tercih edilir.Çünkü koyu cildi yakmaz.

Nd:YAG lazer epilasyonda hangi tüylere etkilidir?

Nd:YAG lazer epilasyon açık tenlilerde kalın veya ince yapılı, siyah, koyu kahverenkli tüyleri gidermekte etkilidir. Açık tenli kişilerde açık kahverengi tüylerde etkinliği düşüktür.

Nd:YAG lazer koyu ten rengine sahip kişilerde siyah-kahverengi renkli ve kalın yapılı tüyleri gidermekte kullanılabilir. Ayrıca koyu tenlilerde açık kahverengi ve ince tüylerde etkilidir.

Nd:YAG lazer epilasyonda hangi bölgelerde kullanılır?

Nd:YAG lazer vücut epilasyonunda genital bölge ve koltuk altı dahil her yerde kullanılabilir. Kadınlarda kalın ve yaygın kalın tüylerde kullanılabilir. Yüz bölgesinde az sayıda olan kalın tüylerde, dudak üstü hariç ince yüz tüylerinde lazer epilasyon yapılması tavsiye edilmez.

Nd:YAG lazerin epilasyonda etkisinin çok olduğu vücut bölgeleri nerelerdir?

Kalça ve sırt bölgesinde kıllar derindeyse Nd:YAG lazer cildin çok derinlerine indiği için epilasyon etkisi iyi olabilir. Bazen koltuk altı tüyleri derinde olabilir ve kılların azalması uzun sürer. Bu tür dirençli durumlarda daha derinlere inen Nd:YAG lazer epilasyona geçilebilir.

Nd:YAG lazer epilasyon ne sıklıkta yapılır?

Nd:YAG lazer epilasyon ortalama 6-8 hafta aralıklarla yapılır. Her işlemden 2-3 hafta sonra kontrol seansı yapılarak kalan tüyler giderilir. Seans aralarında tüy olmaz. Lazer epilasyon tüylerin tekrar çıkmaya başladığı 6-8. haftada tekrar yapılır.

Nd:YAG lazer epilasyon kaç seansta etkili olur?

Yaşa, yapıya, ten rengine, vücut bölgesine, kıl rengi ve kalınlığına göre Nd:YAG lazer epilasyon seans sayısı değişir. Ortalama 4-6 seansta kıllarda %60-90 arası azalma beklenir.

Bir yanıt yazın

WhatsApp Hattı
Özlem Ateş Canlı Destek
Whatsapp üzerinden iletişime geçmek için aşağıdaki linke tıklayın!