Altunizade Şub: +90 216 505 18 40-42
Ümraniye Şub: +90 216 505 30 44

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Her kişinin farklı cilt tipleri, farklı yaşları ve farklı cilt sorunları vardır. Öncelikle cilt analizi yapılarakrak kişinin problemine göre bakım yada tedaviyi belirlenir. Cilt bakımında bu farklı durumlar için cilt bakım ürünleri ve cihazları ile cildin ihtiyaçlarına göre kişiye özel bakımlar sunulmalıdır.

Cilt hassasiyetini arttıran birçok tetikleyici varken, kuru cildin yarattığı en büyük sorunlarından biri hassasiyetteki artıştır. Kuru cilt, hassas cildin habercisidir; çünkü cilt kuruduğunda doğal koruyucu lipit bariyerini yok eder. Bu da, cildin çevresel etkilere karşı korumasını azaltarak kaşıntı ve kızarıklık gibi reaksiyonlara sebep olur.

Cilt bakımı cilt analizi yapılıp belirlenecek tedavi yolları ve kişiye uygun ürünlerle yapılmalıdır. Dış etkenlere karşı bariyer görevi üstlenen cilde ancak uygun ürünler ve doğru tedaviler uygulandığında sağlıklı ve güzel bir görünüm kazanır.

Sigara içmek, aşırı alkollü içecekler ve bazı ilaçlar (nazal açıcılar gibi) hassasiyeti kolaylıkla etkileyebilen, cilt problemlerine neden olabilecek bazı durumlardır.

Serumlar, gece kremleri, kırışık açıcı hormonal kremler gibi yenileyici, sıkılaştırıcı, onarıcı bakım ürünlerinin etkileri medikal cilt bakımları ile elde edilebilir. Cilde uygun olan ürünlerin, uygun dozlarda kullanılması ile sağlıklı bakımlar, tedavi ve yaşlanmanın gecikmesine yardımcı olurken kozmetik malzemelerin cildimizde neden olduğu hasarları da engellenmesine yardımcıdır.

Medikal cilt bakımları;

  • Cildin yağ ve nem dengesinin düzenlenmesinde,
  • Ciltte meydana gelen yaşlanma belirtilerinde,
  • Yüzeysel akne ve sivilce problemlerinin giderilmesinde,
  • Kalıtsal olarak ciltte meydana gelen bozuklukların düzeltilmesinde,
  • Çil ve lekelerde,
  • Ciltte meydana gelen çatlaklarda,
  • Akne ve cilt yağlanmalarında,
  • Elastikiyet kayıplarında,
  • Hamilelerde veya doğum kontrol hapı kullanan bayanlarda ortaya çıkan *melasma görülen bölgelerde kullanılır.
  • *Melasma, hormonların aşırı uyarılması ile ortaya çıkan hormonal bir hiperpigmentasyon çeşididir. Genellikle hamilelerde (bu yüzden hamilelik maskesi olarak da bilinir), doğum kontrol hapı kullananlarda veya kozmetikler ve ilaçlarda sebep olabilir. Melasmanın sık görüldüğü bölgeler; çene, dudak üstü, burun, yanaklar ve alında olmak üzere yüzün orta bölümünü kaplar. Yanaklar, burun ve çene kemiği üzerinde daha az bulunur.

Bir cevap yazın

WhatsApp Hattı
Özlem Ateş Canlı Destek
Whatsapp üzerinden iletişime geçmek için aşağıdaki linke tıklayın!