Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ozle9604/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ozle9604/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ozle9604/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3684
Saç Mezoterapisi – Özlem Ateş
Altunizade Şub: +90 216 505 18 40-42
Ümraniye Şub: +90 216 505 30 44

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesinin birçok biçimi, saç folikülündeki ve çevresinde bulunan hormon dengesizliklerinden, doğru besin maddelerinin eksikliğinden ve kan dolaşımının azalmasından kaynaklanır.

Tedavi profesyonelce yapıldığında neredeyse ağrısız ve tamamen güvenlidir. Özel bir diyeti veya lokal anestezi gerektirmez, mezoterapi işleminden sonra hasta günlük hayatına devam edebilir.

Küçük dozlardaki farklı ilaçlar, tedavi edilen duruma bağlı olarak spesifik alanlarda uygulanır. Doğrudan vücuttaki bir hedefe ulaştırılan bir tıbbi kurşun gibi davranırlar.

Mezoterapi, doğru materyalleri tam gereken yere (saç kökünün etrafında) getirir ve böylece;

  • Saç follikülü büyür ve canlı kalabilir
  • DHT fazlalığı (dihidrotestosteron) nötralize edilir
  • Kan dolaşımı uyarılır

Minoxidil (Rogaine) ile saçı beslemede başarılı olma oranı  %50 civarlarındayken, Saç Mezoterapisiyle başarılı sonuçlanma olasılığı % 90-92’dir.

Tedavi alanının büyüklüğüne bağlı olarak tedavi 10 ila 30 dakika arasında sürmektedir.

Saç büyümesini teşvik etmek için genellikle en az 10 seans gerekmektedir. Sonuçların muhafaza edilmesi için bakım tedavilerine genellikle 2-3 ayda bir kez ihtiyaç duyulmaktadır.

Bir yanıt yazın

WhatsApp Hattı
Özlem Ateş Canlı Destek
Whatsapp üzerinden iletişime geçmek için aşağıdaki linke tıklayın!